Kasa fiskalna dla prawnika oznacza koniec ery ukrywania dochodów?

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

W Polsce od bardzo dawna największym problemem jest tak naprawdę to, że nasi obywatele zupełnie jawnie kombinują na wszelkie sposoby, aby tylko omijać przepisy prawa. Mentalność naszego obywatel jest naprawdę niezwykle ciekawa. Chodzi bowiem o to, że kiedy tylko pojawia się jakiś nowy zapis prawa to co robi prawdziwy polak? Wcale nie próbuje się dopasować do tego przepisu, ale od razu kombinuje jakimi sposobami legalnie go obchodzić. Efekt jest więc taki, że każdego roku do budżetu naszego kraju nie wpływają ogromne pieniądze z podatków. To prawda, że prowadząc własną działalność nie jest wcale łatwo i trzeba liczyć się z dużymi wydatkami, ale gdyby każdy tak kombinował to z pewnością nasz kraj stanąłby już dawno na skraju bankructwa. Ministerstwo Finansów postanowiło więc na dobre rozpocząć walkę z takimi nieuczciwymi firmami, a na pierwszy ogień poszły te firmy, w których według szacunków, dochodzi do największej liczby kombinatorstw.I tak właśnie między innymi na liście podejrzanych znaleźli się prawnicy. Przepisy zostały teraz zmienione w taki sposób, aby kasa fiskalna dla prawnika była obowiązkowa niezależnie od wszystkiego. Nie ma już możliwości kombinowania poprzez ukrywanie swoich dochodów czego prawnicy dopuszczali się naprawdę bardzo często. Mało która kancelaria przecież wystawia paragony na swoje usługi, prawda? Tutaj właśnie jest ten cały problem.

Szacuje się, że większość prawników tak utaja swoje dochody, aby roczna suma nie przekroczyła 20 tysięcy, gdyż to właśnie wtedy kasa fiskalna dla prawnika nie jest obowiązkowa. Efektem tego jest wykluczenie z tego prawa prawników, lekarzy, mechaników czy osób zajmujących się kosmetyką. Sam przepis więc pozostał, ale nie tyczy się on powyższych grup.

To na pewno może uderzyć w te osoby, które jawnie rozliczały się ze wszystkich swoich dochodów i faktycznie nie zarabiały 20 tysięcy złotych rocznie. Kasa Fiskalna Dla Prawnika, takiego bardzo lokalnego gdzieś małym mieście, to istotnie duży problem finansowy, ale musimy pamiętać o tym, że zawsze możemy ubiegać się o sfinansowanie części wydanej kwoty.