Kasa fiskalna dla mechanika – opinia ministra finansów

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Chcielibyśmy udostępnić swoim klientom jak najwięcej usług, podczas prowadzenia zakładu mechanicznego. Mogą wtedy liczyć na nas w każdej sytaucji, w momencie wystąpienia jakiejkolwiek usterki. Występują zakłady mechaniczne, które świadczą usługi dotyczące przeglądu i naprawy samochodu, motocykli i motorowerów. Zajmują się naprawą od strony mechanicznej, elektrycznej, jak i wielu innych. Tym samym zakład inwestuje w swoich pracowników, którzy posiadają coraz większe doświadczenie. Dzięki temu Kasa fiskalna dla mechanika bierze pod uwagę takie nowe usługi, o których klienci są informowani.

To przede wszystkim wynik rozporządzenia ministra finansów, który wskazał, że właściciele zakładów mechanicznych w roku 2015 nie będą już korzystali ze zwolnienia z kas fiskalnych. Ta decyzja została przede wszystkim podparta postulatami, które były zgłaszane przez Urzędy Skarbowe, jak i samych konsumentów. Zdarzało się, że mechanicy celowo obniżali osiągany obrót, aby tylko uzyskać prawo do zwolnienia podmiotowego.

Jednak po takiej zmianie nie będzie już to możliwe, po 31 grudnia 2014. Wtedy to nawet właściciele stacji diagnostycznych i warsztatów wulkanizacji będą musiały zaopatrzyć się w urządzenia rejestrujące. To następnie zobowiązuje ich do przedstawiania przez kasy wszelkich usług, które są realizowane dla klienta. Tutaj nie można sobie pozwolić na pomijanie pewnych usług, aby tylko obniżyć obrót zakładu. Taka Kasa fiskalna dla mechanika będzie więc nieodzownym narzędziem, bez którego trudno się obyć.

Należy jeszcze przekonać się, kto jest w stanie umożliwić nam dostęp do takich kas fiskalnych. Są to znani producenci urządzeń rejestrujących, w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Rozpoznamy ich po najnowszej technologii, ktora jest zastosowana w takich kasach. Dodatkowo warto jest dowiedzieć się, na jaki okres otrzymujemy gwarancję. Najlepiej, aby Kasa fiskalna dla mechanika uzyskała 5 letnią gwarancję, która stanowi potwierdzenie jej wysokiej jakości, o której jest przekonany sam producent.